Task (8.x-2.0-alpha7) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Task
id: Perintah

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Tasks
id: Tugas

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: The URL of the account profile page.
id: URL dari halaman profil akun.

en: not yet assigned
id: belum ditandai

en: not yet created
id: belum dibuat

en: Link to the entity
id: Tautan ke entity

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan
