Task (8.x-2.0-alpha7) - en to ps translation catalogue (17 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Edit
ps: سمون

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: ID
ps: پېژند

en: Active
ps: فعال

en: Revisions
ps: بياكتنې

en: Task
ps: دنده

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Revision
ps: بياكتون

en: Tasks
ps: دندې

en: About
ps: په اړه

en: Task ID
ps: دنده پېژند
