Task (8.x-2.0-alpha8) - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Closed
te: మూసి వెయ్యబడినది

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: View
te: చూడు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Created
te: సృష్టితం

en: About
te: గురించి
