Task (8.x-2.0-alpha9) - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: Assigned to
fi: Vastuuhenkilö

en: Created
fi: Luotu

en: Active
fi: Voimassa

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Task
fi: Tehtävä

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: The URL of the account profile page.
fi: Käyttäjätilin profiilin sivun osoite.

en: Task ID
fi: Tehtävän ID

en: not yet assigned
fi: ei vielä asetettu

en: not yet created
fi: ei vielä luotu

en: Link to the entity
fi: Linkki entiteettiin

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
