Task (8.x-2.0-alpha9) - en to sr translation catalogue (14 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Type
sr: Tип

en: Description
sr: Опис

en: Edit
sr: Измени

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: View
sr: Преглед

en: ID
sr: ИД

en: Created
sr: Направљено

en: Changed
sr: Промењен

en: Completed
sr: Завршено

en: Link to the entity
sr: Линк ка ентитету
