Task (8.x-2.0-alpha9) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Active
ur: فعال

en: Authored by
ur: تصنیف از
