Tasks Configuration Kit (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: delete
it: elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: view
it: mostra

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Default
it: Predefinito

en: Manage
it: Gestisci

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Tasks
it: Operazioni

en: Flags
it: Contrassegni
