Tasks Configuration Kit (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Action
ku: کردار

en: view
ku: پیشاندان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Link
ku: بەستەر

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Block
ku: بلۆک

en: Page
ku: پەڕە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Tasks
ku: ئەرکەکان
