Tasks Configuration Kit (1.0.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Action
ro: Acțiune

en: view
ro: afișează

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: Manage
ro: Administrați

en: task
ro: sarcină

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Custom
ro: Personalizat

en: Desc
ro: Descendent

en: Task
ro: Sarcină

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Apply
ro: Aplică

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Asc
ro: Ascendent
