Tasks Configuration Kit (1.0.2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: delete
id: hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: view
id: tampilan

en: Link
id: Tautan

en: Default
id: Bawaan

en: Manage
id: Kelola

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Task
id: Perintah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Tasks
id: Tugas

en: Asc
id: Urutan turun
