Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: more
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Manage
ar: تسيير

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Last access
ar: آخر وصول

en: System
ar: النظام

en: Desc
ar: تنازلي

en: Role
ar: الدور

en: Users
ar: المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Add user
ar: أضف مستخدما

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Menus
ar: القوائم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: You do not have any administrative items.
ar: ليس لديك أي عناصر إدارية.

en: Add link
ar: إضافة رابط

en: - All -
ar: - الكل -

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
