Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Settings
bn: সেটিংস

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: System
bn: সিস্টেম

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Configure user accounts.
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট কনফিগার করুন।
