Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (56 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: more
hu: tovább

en: Action
hu: Művelet

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Manage
hu: Kezelés

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Member since
hu: Ennyi ideje tag

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: System
hu: Rendszer

en: Desc
hu: Csökk

en: Role
hu: Szerepkör

en: Users
hu: Felhasználók

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: People
hu: Emberek

en: Blocked
hu: Zárolt

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Manage users
hu: Felhasználók kezelése

en: Menus
hu: Menük

en: Offset
hu: Eltolás

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: Date added
hu: Hozzáadás dátuma

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Manage content
hu: Tartalom kezelése

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: Configure user accounts.
hu: Felhasználói fiókok beállítása.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: Manage content.
hu: Tartalom kezelése.

en: Node operations bulk form
hu: Tartalmak tömeges műveleteit lehetővé tevő űrlap

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza
