Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: more
mr: आणखी

en: Action
mr: कृती

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Menus
mr: मेनूज
