Tasty Backend (8.x-1.0-beta2) - en to te translation catalogue (27 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Username
te: వాడుకరి పేరు

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: more
te: మరిన్ని

en: Action
te: చర్య

en: Last updated
te: చివరి తాజాకరణ

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: Settings
te: అమరికలు

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Last access
te: చివరి దర్శనం

en: System
te: వ్యవస్థ

en: Role
te: పాత్ర

en: Users
te: వాడుకరులు

en: Add user
te: వాడుకరిని చేర్చడం

en: People
te: ప్రజలు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
