Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: more
am: ተጨማሪ

en: Action
am: እርምጃ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Active
am: ገባሪ

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Add user
am: ተጠቃሚ ጨምር

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Menus
am: ምናሌዎች
