Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: more
ast: más

en: Last updated
ast: Anovamientu últimu

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Reset
ast: Reafitar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Add term
ast: Amestar términu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Last access
ast: Accesu últimu

en: System
ast: Sistema

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Add user
ast: Amestar usuariu

en: People
ast: Xente

en: Blocked
ast: Torgáu
