Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to cs translation catalogue (46 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: more
cs: více

en: Action
cs: Akce

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Manage
cs: Správa

en: Add term
cs: Přidat termín

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: System
cs: Systém

en: Desc
cs: Sestupně

en: Users
cs: Uživatelé

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: People
cs: Uživatelé

en: Blocked
cs: Zablokován

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Menus
cs: Menu

en: Offset
cs: Posun

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: Add link
cs: Přidat položku

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Find and manage people interacting with your site.
cs: Hledat a administrovat uživatele webu.

en: Configure user accounts.
cs: Konfigurace uživatelských účtů.

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a oprávnění.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Name or email contains
cs: Jméno nebo email obsahuje
