Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: more
da: mere

en: Action
da: Handling

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Manage
da: Administration

en: Add term
da: Tilføj ord

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Desc
da: Faldende

en: Role
da: Rolle

en: Users
da: Brugere

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Add user
da: Tilføj bruger

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: People
da: Personer

en: Blocked
da: Blokeret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Menus
da: Menuer

en: Offset
da: Forskydning

en: You do not have any administrative items.
da: Du har ingen administrationselementer.

en: Add link
da: Tilføj link

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Find and manage people interacting with your site.
da: Find og håndtér personer som bruger dit site.

en: Configure user accounts.
da: Tilpas brugerkonti.

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
da: Håndtér brugerkonti, roller og tilladelser.

en: Asc
da: Stigende

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Manage content.
da: Administrér indhold.

en: Node operations bulk form
da: Formular til bulk-handlinger på indholdselementer

en: Name or email contains
da: Navn eller e-mail indeholder
