Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: more
fi: lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Add term
fi: Lisää termi

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: System
fi: Järjestelmä

en: Role
fi: Rooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Apply
fi: Käytä

en: Menus
fi: Valikot

en: You do not have any administrative items.
fi: Sinulla ei ole ylläpidon tehtäviä.

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Manage content
fi: Hallitse sisältöä

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Configure user accounts.
fi: Säädä käyttäjätilejä.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Manage content.
fi: Hallinnoi sisältöä.

en: Node operations bulk form
fi: Solmujen bulkkitoimintojen lomake

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää
