Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: more
hi: और भी

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Add term
hi: पद जोडें

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Member since
hi: समय से सदस्य

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: System
hi: प्रणाली

en: Desc
hi: अवरोही

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Add user
hi: सदस्य जोडें

en: People
hi: कर्मचारी

en: Blocked
hi: बंद

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Menus
hi: मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Find and manage people interacting with your site.
hi: अपनी साइट के साथ सहभागिता करने वाले लोगों को ढूंढें और प्रबंधित करें।

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hi: उपयोगकर्ता खातों, भूमिकाओं और अनुमतियों का प्रबंधन करें.

en: Name or email contains
hi: नाम या ईमेल में है
