Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: more
id: selengkapnya

en: Action
id: Tindakan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Manage
id: Kelola

en: Add term
id: Tambah istilah

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Add content
id: Tambah konten

en: Page
id: Halaman

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Last access
id: Akses terakhir

en: System
id: Sistem

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Add user
id: Tambah pengguna

en: No results found.
id: Tidak ada hasil

en: People
id: Pengguna

en: Blocked
id: Diblokir

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Menus
id: Menu

en: Offset
id: Letak

en: You do not have any administrative items.
id: Anda tidak memiliki satupun pokok administratif.

en: Add link
id: Tambah tautan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Find and manage people interacting with your site.
id: Cari dan kelola orang yang berinteraksi dengan situs Anda.

en: Configure user accounts.
id: Konfigurasi akun anggota.

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
id: Kelola profil pengguna, pemeran dan kewenangan.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total

en: Node operations bulk form
id: Operasi node bentuk massal

en: Name or email contains
id: Nama atau email mengandung

en: Add a new user account.
id: Tambah akun pengguna baru
