Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to jv translation catalogue (34 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Operations
jv: Operasi

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: more
jv: pepaké

en: Action
jv: Aksi

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Reset
jv: Baléknā

en: Settings
jv: Sétingan

en: Add term
jv: Tambah tetembungan

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Page
jv: Kācā

en: Roles
jv: Parāgā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Role
jv: Parāgā

en: Users
jv: Panganggo

en: Add user
jv: Tambah panganggo

en: People
jv: Pawongan

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Menus
jv: Menu

en: You do not have any administrative items.
jv: Sampéyan ora nduwéni sembarang item administrasi.

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Find and manage people interacting with your site.
jv: Temoknā lan natani sesrawungané wong-wong karo situs Sampéyan.

en: Configure user accounts.
jv: Ngatur akun panganggo.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
jv: Ngelola akun panganggo, parāgā lan kawenangan.

en: Asc
jv: Urut Maju
