Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: more
nl: meer

en: Action
nl: Actie

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Manage
nl: Beheren

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Member since
nl: Geregistreerd sinds

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: System
nl: Systeem

en: Desc
nl: Aflopend

en: Role
nl: Rol

en: Users
nl: Gebruikers

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: No results found.
nl: Geen resultaten gevonden.

en: People
nl: Personen

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Menus
nl: Menu's

en: You do not have any administrative items.
nl: U heeft geen beheeritems.

en: Date added
nl: Datum toegevoegd

en: Add link
nl: Link toevoegen

en: No users found.
nl: Geen gebruikers gevonden.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Manage content
nl: Inhoud beheren

en: Find and manage people interacting with your site.
nl: Vind en beheer personen die gebruik maken van de website.

en: Configure user accounts.
nl: Gebruikersaccounts instellen.

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nl: Gebruikersaccounts, rollen en toegangsrechten beheren.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: Manage content.
nl: Inhoud beheren.

en: Node operations bulk form
nl: Formulier voor bulkbewerkingen op nodes

en: Name or email contains
nl: Naam of e-mail bevat
