Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: more
tr: daha fazla

en: Action
tr: Eylem

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Manage
tr: Yönetim

en: Add term
tr: Terim ekle

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Last access
tr: Son erişim

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: People
tr: Kişiler

en: Blocked
tr: Engellendi

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Menus
tr: Menüler

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: You do not have any administrative items.
tr: Yönetebileceğiniz herhangi bir öğe bulunmuyor.

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Find and manage people interacting with your site.
tr: Sitenizle etkileşim kuran kişileri arayın ve yönetin.

en: Configure user accounts.
tr: Kullanıcı hesaplarını yapılandır.

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
tr: Kullanıcı hesapları, roller ve izinleri yönetin.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Node operations bulk form
tr: Düğüm işlemleri toplu formu

en: Name or email contains
tr: Ad ya da e-posta şunu içersin
