Tasty Backend (8.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: more
uk: ще

en: Action
uk: Дія

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Manage
uk: Керування

en: Add term
uk: Додати термін

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Member since
uk: Бере участь з

en: Last access
uk: Останній доступ

en: System
uk: Система

en: Desc
uk: Спад

en: Role
uk: Роль

en: Users
uk: Користувачі

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Add user
uk: Додати користувача

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: People
uk: Люди

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Manage users
uk: Керувати користувачами

en: Menus
uk: Меню

en: Offset
uk: Зміщення

en: You do not have any administrative items.
uk: Ви не маєте жодних адміністративних елементів.

en: Add link
uk: Додати посилання

en: No users found.
uk: Жодних користувачів не знайдено.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Manage content
uk: Керувати матеріалами

en: Find and manage people interacting with your site.
uk: Пошук людей, які взаємодіють з сайтом, і керування ними.

en: Configure user accounts.
uk: Налаштовування облікових записів користувачів.

en: Bulk update
uk: Масове оновлення

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
uk: Керування обліковими записами, ролями та повноваженнями.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: Manage content.
uk: Керування матеріалами.

en: Node operations bulk form
uk: Пакетна форма операцій з матеріалом

en: Name or email contains
uk: Ім'я чи електронна адреса містять
