Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Customer
fr: Client

en: State
fr: État

en: Store
fr: Boutique

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Orders
fr: Commandes

en: Add products
fr: Ajouter des produits

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: No products found.
fr: Aucun produit trouvé.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: No orders available.
fr: Aucune commande n'est disponible.

en: Bulk update
fr: Mise à jour en masse

en: Order number
fr: Numéro de commande

en: Master
fr: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Manage products
fr: Gérer les produits

en: With selection
fr: Pour la sélection

en: Carts
fr: Paniers
