Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Action
ja: アクション

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Total
ja: 合計

en: #
ja: No.

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Customer
ja: 顧客

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Store
ja: ストア

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Orders
ja: 注文

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: No products found.
ja: 商品がありません。

en: Date added
ja: 追加日付

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: No orders available.
ja: 注文がありません。

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Order number
ja: 注文番号

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: Carts
ja: カート
