Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Action
pt: Ação

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Customer
pt: Cliente

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Store
pt: Loja

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Orders
pt: Pedidos

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: No products found.
pt: Nenhum produto encontrado.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: No orders available.
pt: Sem pedidos disponíveis.

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: Order number
pt: Número do pedido

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: Manage products
pt: Gerenciar produtos

en: With selection
pt: Selecione a ação

en: Carts
pt: Carrinhos
