Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (37 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Action
vi: Thao tác

en: Last updated
vi: Cập nhật lần cuối

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Total
vi: Tổng

en: User
vi: Người dùng

en: Email
vi: Thư điện tử

en: All
vi: Tất cả

en: Page
vi: Trang

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Customer
vi: Khách hàng

en: State
vi: Bang

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Store
vi: Gian hàng

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: Orders
vi: Đơn hàng

en: Add products
vi: Thêm sản phẩm

en: Apply
vi: Áp dụng

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Offset
vi: Độ dịch

en: About
vi: Giới thiệu

en: No products found.
vi: Không tìm thấy sản phẩm nào.

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: No orders available.
vi: Chưa có đơn hàng nào.

en: Bulk update
vi: Cập nhật hàng loạt

en: Order number
vi: Mã đơn hàng

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
