Tasty Backend Commerce (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Action
id: Tindakan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Date
id: Tanggal

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Customer
id: Pelanggan

en: State
id: Status

en: Store
id: Toko

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Orders
id: Pesanan

en: Add products
id: Tambah produk

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: Order number
id: Nomor Order

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total

en: With selection
id: Dengan pilihan

en: Carts
id: Keranjang
