Tax Number (1.0.0) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Number
cs: Číslo

en: Default
cs: Výchozí

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Spanish
cs: Španělsky

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Field types
cs: Typy polí

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol
