Tax Number (1.0.2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Number
es: Número

en: Default
es: Por defecto

en: Configuration
es: Configuración

en: Spanish
es: Español

en: Portuguese
es: Portugués

en: About
es: Acerca de

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Field types
es: Tipos de campo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
es: Texto que se mostrará dentro del campo hasta que se escriba un valor. Esta sugerencia es por lo general un valor de muestra o una breve descripción del formato esperado.

en: Placeholder: @placeholder
es: Comodín: @placeholder

en: No placeholder
es: Sin marcador de posición

en: Advanced elements
es: Elementos avanzados
