Taxonomy Breadcrumb (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Settings
pt: Definições

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Configure how taxonomy based breadcrumbs are displayed.
pt: Configurar como navegações estruturais baseadas em taxinomia são exibidas.

en: Home breadcrumb text
pt: Texto de navegação na página inicial

en: Include or exclude the following node types
pt: Incluir ou excluir os seguintes tipos de nós

en: Include
pt: Incluir

en: Exclude
pt: Excluir

en: Node types to include or exclude
pt: Tipos de nó para incluir ou excluir

en: Basic settings
pt: As definições básicas

en: Examples:
pt: Exemplos:
