Taxonomy Entity Index (8.x-1.16) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Types
oc: Tipes

en: Depth
oc: Prigondor

en: Settings
oc: Paramètres

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Separator
oc: Separador

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: terms
oc: tèrmes

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Link this field to its term page
oc: Ligar aqueste camp cap a la pagina de tèrme correspondante

en: Limit terms by vocabulary
oc: Limitar los tèrmes per vocabulari

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
oc: Una error s'es producha al moment del traitement de @operation amb per arguments : @args

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats o de tèrmes enfants de ceux-ci. En rason d'una complexité addicionala, aqueste paramètre possède mens d'opcions que las versions sens prigondor.
