Taxonomy Entity Index (8.x-1.20) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Types
pl: Typy

en: Depth
pl: Głębokość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Reindex
pl: Indeksuj ponownie

en: terms
pl: terminy

en: The settings have been saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Allow multiple values
pl: Zezwalaj na wielokrotne wartości

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pl: Wyświetl zawartość jeżeli posiada wybrane terminy lub ich terminy podrzędne. Z powodu dodatkowej złożoności posiada mniej opcji niż wersja bez głębokości.

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Taxonomy term ID
pl: ID terminu taksonomii

en: Use taxonomy term path
pl: Użyj ścieżki terminu taksonomii

en: Taxonomy language
pl: Język taksonomii

en: Taxonomy term ID with depth
pl: ID terminu taksonomii wraz z głębokością
