Taxonomy Enum (1.1.0) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Reference
ca: Referència

en: About
ca: Detalls

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciat des de @field_name

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name definit amb @label.
