Taxonomy Enum (1.1.0) - en to cs translation catalogue (7 entries)

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: About
cs: Popis

en: Field types
cs: Typy polí

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.
