Taxonomy Enum (1.1.0) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Features
hu: Jellemzők

en: Reference
hu: Referencia

en: About
hu: Leírás

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: More Information
hu: További tudnivalók

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.
