Taxonomy Enum (1.1.0) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Features
tr: Özellikler

en: Reference
tr: Kaynak

en: About
tr: Hakkında

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Appears in: @bundles.
tr: @bundles paketlerinde görünüyor.

en: @label referenced from @field_name
tr: @field_name tarafından başvurulan @label

en: @entity using @field_name
tr: @field_name kullanan @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
tr: @field_name kullanan her @entity ögesini @label ile ilişkilendirin.
