Taxonomy Enum (1.1.2) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Reference
de: Referenz

en: About
de: Über

en: Field types
de: Feldtypen

en: More Information
de: Weitere Informationen

en: Appears in: @bundles.
de: Erscheint in: @bundles.

en: @label referenced from @field_name
de: @label wird von @field_name referenziert

en: @entity using @field_name
de: @entity verwendet @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
de: Alle @entity mit einer @field_name Gruppe zu @label verbinden.

en: For more information about this module please visit the <a href="@link">module page</a>.
de: Weitere Informationen zu diesem Modul sind auf der <a href="@link">Modulseite</a> verfügbar.
