Taxonomy Machine Name (2.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Other
pl: Inne

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Vocabulary machine name
pl: Identyfikator systemowy słownika

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pl: Pozostaw puste aby wybrać wszystkie. W przeciwnym wypadku, zamiast pozycji "Dowolny", domyślnym terminem będzie pierwszy wybrany.
