Taxonomy Machine Name (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Other
pt: Outros

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Selection type
pt: Tipo de seleção

en: No name
pt: Sem nome

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pt: Selecione que vocabulário deve ser usado para que exibir os termos nas opções regulares.

en: Dropdown
pt: Menu suspenso

en: Show hierarchy in dropdown
pt: Exibir hierarquia no menu suspenso

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pt: Um vocabulário inválido foi selecionado. Por favor altere as configurações.

en: Select terms from vocabulary @voc
pt: Selecionar termos do vocabulário @voc

en: Select terms
pt: Selecionar termos

en: Vocabulary machine name
pt: Nome de máquina do vocabulário

en: Display error message
pt: Exibir mensagem de erro

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pt: Deixe em branco para todos. Caso contrário, o primeiro termo selecionado será o padrão em vez de "Qualquer".
