Taxonomy Machine Name (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Other
fr: Autre

en: Machine name
fr: Nom système

en: Selection type
fr: Type de sélection

en: No name
fr: Aucun nom

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
fr: Sélectionnez le vocabulaire pour lequel montrer les termes dans les options normales.

en: Dropdown
fr: Liste déroulante

en: Show hierarchy in dropdown
fr: Montrer la hiérarchie dans la liste déroulante

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fr: Un vocabulaire invalide a été sélectionné. Merci de le modifier dans les options.

en: Select terms from vocabulary @voc
fr: Sélectionner les termes dans le vocabulaire @voc

en: Select terms
fr: Sélectionner les termes

en: Vocabulary machine name
fr: Nom système du vocabulaire

en: Display error message
fr: Afficher un message d'erreur

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
fr: Laisser vide pour tous. Sinon, le premier terme sélectionné sera la valeur par défaut à la place de "Tout".
