Taxonomy Machine Name (2.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Other
ro: Altele

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Selection type
ro: Tipul de selecție

en: No name
ro: Fără nume

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ro: Selectați care vocabular va expune termenii în opțiuni normale.

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Show hierarchy in dropdown
ro: Afișează ierarhia în listă verticală

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectați termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectați termeni

en: Vocabulary machine name
ro: Numele de mașină al vocabularului

en: Display error message
ro: Afișează mesaj de eroare

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ro: Lăsați necompletat pentru toate. În caz contrar, primul termen selectat va fi implicit în loc de "Oricare".
