Taxonomy Machine Name (2.0.1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Other
nl: Andere

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Selection type
nl: Selectietype

en: No name
nl: Geen naam

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
nl: Selecteer van welke woordenlijst termen worden weergegeven in de reguliere opties.

en: Dropdown
nl: Keuzelijst

en: Show hierarchy in dropdown
nl: De hiërarchie in de keuzelijst weergeven

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
nl: Er is een ongeldige woordenlijst geselecteerd. Wijzig dit in de opties.

en: Select terms from vocabulary @voc
nl: Selecteer termen uit woordenlijst @voc

en: Select terms
nl: Termen selecteren

en: Vocabulary machine name
nl: Systeemnaam woordenlijst

en: Display error message
nl: Foutmeldingen weergeven

en: Max depth
nl: Maximale diepte

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
nl: Maak een selectie of kies "Alle".
