Taxonomy Machine Name (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Other
uk: Інше

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Selection type
uk: Тип вибору

en: No name
uk: Без імені

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
uk: Виберіть словник, з якого будете вибирати терміни.

en: Dropdown
uk: Випадний список

en: Show hierarchy in dropdown
uk: Показувати ієрархію в списку, що випадає

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
uk: Вибрано неприпустимий словник. Змініть параметри.

en: Select terms from vocabulary @voc
uk: Виберіть терміни зі словника @voc

en: Select terms
uk: Вибір термінів

en: Display error message
uk: Показувати повідомлення про помилку

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
uk: Для всіх залиште порожнім. В іншому випадку, базовим замість "Усі" буде перший вибраний термін
