Taxonomy Menu (8.x-3.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Debugging
hi: दोषमार्जन

en: label
hi: लेबल
