Taxonomy menu (8.x-3.3) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Depth
de: Tiefe

en: Label
de: Beschriftung

en: Menu
de: Menü

en: Expanded
de: Ausgeklappt

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Machine name
de: Systemname

en: Menu parent
de: Übergeordnetes Menü

en: Debugging
de: Fehlersuche

en: Taxonomy Menu
de: Taxonomiemenü

en: Taxonomy menu
de: Taxonomiemenü

en: Embed a taxonomy tree into a menu
de: Eine Taxonomie-Baumstruktur in ein Menü einbetten

en: List Taxonomy Menus
de: Taxonomiemenüs auflisten

en: Taxonomy menu Configuration
de: Taxonomiemenü-Konfiguration

en: Add Taxonomy menu
de: Taxonomiemenü hinzufügen

en: Edit Taxonomy menu
de: Taxonomiemenü bearbeiten

en: Delete Taxonomy menu
de: Taxonomiemenü löschen

en: Taxonomy Menu config
de: Taxonomiemenükonfiguration

en: Label for the Taxonomy Menu.
de: Beschriftung für das Taxonomiemenü

en: Saved the %label Taxonomy Menu.
de: Taxonomiemenü %label gespeichert.

en: The %label Taxonomy Menu was not saved.
de: Das Taxonomiemenü %label wurde nicht gespeichert.

en: Parent menu link
de: Übergeordneter Menüpunkt

en: All menus entries expanded
de: Alle Menüeinträge wurden ausgeklappt
