Taxonomy menu (8.x-3.3) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Depth
hu: Mélység

en: Label
hu: Címke

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Menu parent
hu: Menü szülő

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Taxonomy menu
hu: Taxonómia menü

en: Embed a taxonomy tree into a menu
hu: Egy taxonómia-fa beágyazása egy menübe

en: List Taxonomy Menus
hu: Taxonómiamenük listázása

en: Taxonomy menu Configuration
hu: Taxonomy menu modul beállítása

en: Add Taxonomy menu
hu: Taxonómiamenü hozzáadása

en: Edit Taxonomy menu
hu: Taxonómiamenü szerkesztése

en: Delete Taxonomy menu
hu: Taxonómiamenü törlése

en: Taxonomy Menu config
hu: Taxonomy menu modul beállítása

en: Label for the Taxonomy Menu.
hu: <em>Taxonomy menu</em> modul címkéje.

en: Saved the %label Taxonomy Menu.
hu: %label taxonómiamenü elmentve.

en: The %label Taxonomy Menu was not saved.
hu: %label címkéjű taxonómia menü nem lett mentve.

en: Parent menu link
hu: Szülő menühivatkozás

en: All menus entries expanded
hu: Minden menüelem kinyitva
